A megelőzés jegyében: egészségnapot tartottak a HM CURRUS Zrt.-nél
Szerző: Tatár-Tordai Kamilla | Fotó: Biró Gábor Zalán |  2026. június 26., péntek 11:50Egészségnapot szervezett a HM CURRUS Gödöllői Harcjárműtechnikai Zrt. munkatársai számára az MH Egészségügyi Központ a megelőzés, az egészségtudatosság erősítése és a szűrővizsgálatok fontosságának jegyében.
A HM CURRUS Zrt. felkérésére megvalósult programon a munkavállalók számos szűrővizsgálaton vehettek részt, emellett szakmai előadásokat is meghallgathattak az egészséges életmódról, a betegségek megelőzéséről és a modern kor egészségügyi kihívásairól.
Az MH Egészségmegőrző Prémium Program célja, hogy felhívja a figyelmet a betegségek kockázataira, az életkorhoz igazodó rendszeres szűrővizsgálatok jelentőségére, az egészséges táplálkozásra, a rendszeres testmozgás fontosságára, a stressz kezelés és reziliencia fejlesztésére, valamint a tudatos életmód szerepére.
A résztvevők tájékoztatást kaptak többek között a szív- és érrendszeri betegségek megelőzésének lehetőségeiről, a rendszeres vérnyomás- és vércukorszint-ellenőrzés fontosságáról, valamint a koleszterinszint, a testsúly és a testösszetétel nyomon követésének jelentőségéről. Hegedűs Csaba őrnagy, az Egészségfejlesztési Osztály osztályvezetője elmondta, hogy a multifázisos szűrőprogram a rizikófaktorok feltárására, a fokozott kockázattal rendelkező személyek kiszűrésére, valamint az eredményekre épülő egyéni életmód-tanácsadásra épül. Hangsúlyozta, hogy a program célja az esetleges elváltozások minél korábbi felismerése, az életmódból eredő egészségügyi kockázatok feltérképezése és az egészségtudatosság növelése.
A vizsgálatok között szerepelt testösszetétel-mérés, vérnyomás-, vércukor- és koleszterinszint-mérés és – 45 év feletti férfiak számára – PSA-vizsgálat.
Ács Péter, a HM CURRUS Zrt. HR és biztonsági igazgatója elmondta, hogy a vállalat idei kiemelt céljai közé tartozik a munkavállalók egészségének támogatása. Ennek részeként korábban egészségbiztosítási juttatást is bevezettek, az egészségnap megszervezésével pedig a prevencióra kívánták felhívni a figyelmet. „A hangsúly a figyelemfelhíváson volt. Szeretnénk, hogy munkatársaink foglalkozzanak saját egészségükkel, és időben felismerjék az esetleges kockázatokat. Ha akár csak egyetlen kolléga olyan információval vagy eredménnyel távozik, amely hozzájárul egy későbbi probléma megelőzéséhez, már megérte megszervezni ezt a napot” – fogalmazott.
Hozzátette: az egészségtudatosság nem egyetlen rendezvényen múlik, ezért a jövőben is terveznek hasonló prevenciós programokat és egészségmegőrző előadásokat szervezni a munkavállalók számára.







