Hírek
Casualty Move 2025 gyakorlat: civil és katonai együttműködés válsághelyzetben
Idén Németország adott otthont az ötödik alkalommal megrendezett Casualty Move 2025 nemzetközi egészségügyi törzsvezetési gyakorlatnak, ahol a civil-katonai együttműködés kapott kiemelt szerepet. Fókuszba kerültek az egészségügyi logisztikai kérdések, az egészségügyi szakanyagok beszerzése, készletezése, utánpótlása, valamint a keletkező hiányok megoldási lehetőségei is.
HadERŐ: Összhang levegőben, harcárokban
Feladatvégrehajtás során az összhang az egyik legfontosabb tényező. Nincs ez másként egy légi egészségügyi kiürítés során vagy árokharcászat közben sem. Az M1 „HadERŐ – Hazámat szolgálom!” műsor nézői mindkét tevékenységet részletesen megismerhetik a katonai magazin június 17-i adásából.
A Magyar Honvédelem Napja és katona-egészségügyünk születésnapja
"Az élet védelmében" - A katona-egészségügy hősei és kevésbé ismert történeteik 7. rész - Köztudott, hogy május 21. a Magyar Honvédelem Napja. Az ünnepet Für Lajos (1930-2013) honvédelmi minisztersége alatt a 82/1992. (V. 14.) számú kormányrendelet alapította 1849. május 21. jelentős és dicsőséges történelmi eseménye, Buda visszavitelének emlékére. 1848. május 21. napja pedig a katona-egészségügy históriájának jeles dátuma.
Mérföldkőhöz érkezett a Honvédorvos c. szakfolyóirat – Megjelent az első teljesen angol nyelvű különszám
Középpontban a többnemzeti katonai gyakorlatok, az űrmissziók és drónhasználat egészségügyi kockázatai! A Honvédorvos, a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ, a NATO Katona-egészségügyi Kiválósági Központ, valamint a Magyar Katonai-Katasztrófaorvostani Társaság közös szakmai folyóirata újabb jelentős mérföldkőhöz érkezett: a szerkesztőség kiadásában megjelent az első, teljes terjedelmében angol nyelvű különszám.
HadERŐ: Minden téren felkészültek
Úgy tartják, hogy az ember jobban becsüli azt, amiért megküzdött. Az M1 „HadERŐ – Hazámat szolgálom!” magazinműsor május 13-i adásában olyan katonákat ismerhetnek meg, akiknek semmi nem hullott az ölükbe embert próbáló helyzetek nélkül. Leendő pilóták küzdelme az időjárással, különleges műveleti katonák átlagon felüli elszántsága, életeket mentő katonaorvosok elhivatottsága és a honvédelmi táborok mindennapokban használható tanításai – ezekkel a témákkal várjuk önöket!
Hármas ünnep a barokamránál - 60 éves az önálló katonai repülőegészségügy
Hazánk légterének védelme elsődleges, ezt modern eszközökkel – NASAMS légvédelmi rakétarendszerrel, Gripen vadászgépekkel és Airbus helikopterekkel biztosítjuk. Az 1970-es években létesült és idén új, digitalizált indítópultot kapott barokamra a pilótáink kiképzését szolgálja – mondta dr. Kutnyánszky Zsolt, a Honvédelmi Minisztérium haderőfejlesztésért és védelempolitikáért felelős államtitkára az önálló katonai repülőegészségügy 60 éves fennállása alkalmából rendezett ünnepségen május 15-én, Kecskeméten.
Extrém körülmények között versenyeztek a jövő katasztrófa- és katonaorvosai
A Debreceni Egyetem Általános Orvosi Kara, a Katasztrófaorvosi és Karitatív Koordinációs Központja, valamint Különleges Orvos- és Mentőcsoportja a „meDEkrízis 2025” névvel nemzetközi katasztrófa- és honvédorvosi versenyt szervezett. Az eseménynek a hajdúszoboszlói Katasztrófavédelmi Igazgatóság Kiképző és Raktárbázisa adott otthont, ahol az orvostanhallgatók két napon át mérhették össze tudásukat.
HadERŐ: katonáink életük árán is megvédik hazánkat
A magyar katonák hozzáállását és erényeit méltatta az M1 „HadERŐ – Hazámat szolgálom!” magazinműsor május 6-i adásában Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter és dr. Böröndi Gábor vezérezredes, a Honvéd Vezérkar főnöke. Az „Embert a vasra!” kampány részeként a Magyar Honvédség továbbra is várja a jelentkezőket a katonai rendészek, a légtér védelmezői, a 32. testőrezred díszelgői közé, valamint a híradás- és vezetésbiztosítók soraiba. A toborzókampány részletei mellett repülőtéri tűzoltó, valamint az egészségügyi és vegyivédelmi katonákkal ismerkedhettek meg a HadERŐ nézői.
Magyar Honvédség és Pécsi Tudományegyetem közös gyakorlata: erősödik a katonai-civil együttműködés
A Magyar Honvédség Egészségügyi Központ (MH EK) szakemberei és a Pécsi Tudományegyetem Nemzeti Virológiai Laboratóriumának kutatói ismét közös gyakorlást folytattak, az évek óta tartó szoros szakmai kapcsolat jegyében. A közös munka nemcsak a szakmai tapasztalatcserét segíti elő, hanem növeli a hazai biológiai védelmi képességek hatékonyságát is, különösen krízishelyzetekben.
Tiszta kézzel az egészségért — Kézhigiéniai Világnap az MH Egészségügyi Központban
Az MH Egészségügyi Központ Hévízi Mozgásszervi Rehabilitációs Intézetében, továbbképzés keretén belül ünnepelte a Kézhigiénia Világnapját.