Komócsin főorvos asszony felhívta a figyelmet, hogy a mai civilizált világunkban az életkor megnőtt, de nem növekedett ezzel arányosan az egészségben eltöltött évek száma. Emiatt is szükséges az orvoslásnak felelősséggel foglalkoznia ezzel a korosztállyal. Az egészségügyi fórumon részt vett több mint 50 fős hallgatóságnak újszerű volt az előadáson felvázolt legújabb-kori kronológiai és biológiai kor összefüggések bemutatása, amely szerint az 50–60 év közötti korosztály az áthajlás korba lett sorolva, 60–75 év közöttiek az idősödés korába, s csak ezután számítódik a 75–90 évek között az időskor, majd az aggkor.
Ez előadás során elhangzott, hogy a biológiai életkor függ az egészségtől, a testi erőnléttől, a szellemi frissességtől, a külső megjelenéstől (bőr, haj, szőrzet, testtartás, járás), valamint az érzékszervek állapotától (látás, hallás, szaglás, ízlelés), s nem utolsó sorban a belső szervek (szív, légzés, emésztés, kiválasztás, mozgás) állapotától. Az öregedés folyamatában vannak élettani változások is, mert – az évek múlásával – változik az embernél az alkalmazkodási képesség, az izomerő, a fájdalom-küszöb, a vérnyomás, valamint a szervezet reprodukciós képessége is. De minden nap történik valami, amiért újra érdemes élni és küzdeni, nem csupán fiatalon, de idős korban is.
Érdeklődéssel figyelték főorvos asszony előadása során a Budapest határában, az MH EK III. telephelyeként működő Utókezelési Osztály tevékenységéről és az ottani életlehetőségekről elhangzottakat. Örömmel hallgatták, hogy nem csak az ott elhelyezett személyek gyógyszerezéséről, egészségi állapotuk megőrzéséről és ápolásáról, hanem az ottani életük során helyben bekövetkező ünnepeikkel is törődnek. Legyen az Karácsony, Húsvét vagy más ünnep – amelyek lebonyolításában és anyagi finanszírozásában az alapítványi kapcsolataik nagy a segítségükre vannak.