A 2013-ban még csak egyes régiókban alkalmazott rendszer mára országos lefedettségű – számolt be Dr. Burány Béla az Országos Mentőszolgálat főigazgatója. A kardiológus konzulensek a távolból segítik a mentőszolgálat döntéseit, így a betegek már a helyszínen kiváló ellátásban részesülnek, valamint szállításuk a megfelelő intézménybe történhet. Az együttműködést példaértékűnek tartja, s a kezdeményezés mára országos szinten elért eredményeiről tudott beszámolni.
Prof. Dr. Kiss Róbert Gábor, az MH EK Kardiológiai Osztály osztályvezető főorvosa és egyben a Magyar Kardiológusok Társaságának elnöke utalt rá, hogy Magyarországon átlagosan 120 perccel hosszabb a mellkasi fájdalom jelentkezésétől a mentő hívásáig eltelt idő, mint például Ausztriában. Akár órákat veszít a beteg, miközben „minden perc számít, minden perc szívizom-veszteség, minden perc az életet jelentheti! ” A nap minden órájában, ünnepnapokon is lehetőség van a katéteres ellátásra, amelynek szükségességéről így már a mentőautóból azonnali döntés hozható. Egy múlt héten történt konkrét esetről is tett említést, amely során a TTEKG segítségével olyan diagnózist tudtak jelezni a mentőegység számára, amely alapján a beteget a Honvédkórházba szállították, megoperálták, s ezáltal valószínűleg megmentették életét.
A rendszert kifejlesztő IMS (International Medical Services) cég képviselője, Dr. Szabó György kardiológus fontos szempontnak tartja, hogy a drága egészségügyi ellátórendszerbe azokat a betegeket vezessék be, akiknek az ellátása valóban indokolt, s őket egy minél gyorsabb diagnosztikai előszűrőn keresztül külön tudják választani – ezzel segítve az életüket jelentő beavatkozás mielőbbi megkezdését. Világszerte egyedülállónak nevezte, hogy hazánkban országos szinten megvalósult a rendszer bevezetése.