Magyar részvétel az AMSUS éves konferenciáján
2025. március 27., csütörtök 10:03Az Egyesült Államok Katonai Sebészek Szövetségének (AMSUS) éves konferenciája az egyik legjelentősebb nemzetközi katona-egészségügyi fórum, amely elősegíti az orvosi innovációk megosztását és a katonai egészségügyi rendszerek közötti együttműködést. Az eseményen hazánkat Dr. Vekszler Péter ezredes, az MH Egészségügyi Központ nemzetközi parancsnokhelyettese, valamint Opauszki Judit főtanácsos és Szabó János százados képviselte. A magyar delegáció bemutatta az MH Egészségügyi Központ nemzetközi és hazai együttműködési programjait, valamint a Semmelweis Egyetemmel közösen szervezett világszínvonalú képzéseket.
Az AMSUS konferencia évente megrendezett nemzetközi oktatási esemény, amely az orvosi és egészségügyi innovációk megosztására, valamint a katonai és civil egészségügyi együttműködés erősítésére fókuszál. Az esemény keretében előadások, panelbeszélgetések és szakmai workshopok során tárgyalják az aktuális egészségügyi kihívásokat, beleértve a harctéri sebesültellátás, a katasztrófaelhárítás és a járványkezelés legújabb módszereit.
A konferencia egyik kiemelt része a kiállítótér volt, ahol több mint 200 kiállító mutatta be legújabb fejlesztéseit és innovációit. Magyarország is bemutatkozott ezen a platformon, különös figyelmet szentelve a honvédség egészségügyi képzési programjainak. A kiállításon kiemelt szerepet kaptak a Semmelweis Egyetemmel közösen szervezett képzések, mint a DSTC/DATC (Definitive Surgical Trauma Care/Definitive Anaesthetic Trauma Care) tanfolyamok, valamint az „Advanced Surgical Skills for Exposure in Trauma – Plus” (ASSET Plus) program.
Dr. Vekszler Péter ezredes hangsúlyozta, hogy a globális egészségügyi fenyegetések növekedése új kihívások elé állítja a katonai egészségügyi rendszereket, így az ilyen fórumok kiemelten fontosak a tapasztalatcsere és a szakmai kapcsolatok fejlesztése szempontjából. Kiemelte, hogy az MH Egészségügyi Központ továbbra is elkötelezett a civil-katonai együttműködés és a tudásmegosztás iránt.
A rendezvényen valamennyi haderőnem egészségügyi szakemberei, valamint tizenöt szövetségi ország képviselői, akadémiai szakértők és polgári egészségügyi szakemberek is részt vettek, biztosítva ezzel a széleskörű nemzetközi együttműködést és tudásmegosztást.
