Ugrás a tartalomhozUgrás a menüpontokhozUgrás a lábléchez

www.honvedelem.hu

v20240620_ROLE2_konferencia_HVKF_SG_006 (1)

„A mellettem álló bajtársam tud segíteni nekem”

A Magyar Honvédség célja, hogy olyan haderőt teremtsen meg, amely képes hazáját megvédeni. Ennek a célnak a megvalósításához a Magyar Honvédség Egészségügyi Központ jól képzett katonaorvosi és ápoló állománnyal járul hozzá. Az ennek érdekében létrehozott munkacsoport jelentős lépést képvisel a civil-katonai együttműködés terén.

15

Mellkassebészet felsőfokon

„A képzés egyaránt szól orvosoknak és szakdolgozóknak, hiszen a sérültellátás egy rendkívül összetett csapatmunka” – hangsúlyozta dr. Vekszler Péter ezredes, az MH Egészségügyi Központ nemzetközi ügyekért felelős parancsnokhelyettese az alakulat Semmelweis Egyetemmel közösen szervezett, kétnapos mellkaspunkció és mellűri drainage tanfolyama kapcsán.

654543210e9ba934563019

A kötelességre és az áldozatvállalásra emlékeztek

Katonai tiszteletadással és a kegyelet virágaival emlékeztek meg a világháborúk és az 1956-os forradalom és szabadságharc katonaorvosaira Budapesten, a Magyar Orvos Hősi Halottak Emlékszobránál, november 3-án, pénteken.

2023.03.14_Miniszteri_balna_kituntetes 10

Magas szintű elismerések a központi ünnepségen

Az 1848/49-es forradalom és szabadságharc, illetve a 175 éves Magyar Honvédség évfordulója alkalmából megrendezett központi ünnepségen, március 14-én Szalay-Bobrovniczky Kristóf honvédelmi miniszter, illetve dr. Ruszin-Szendi Romulusz altábornagy, a Honvéd Vezérkar főnöke elismeréseket és kitüntetéseket adott át.

katonaorvosok_Töröko_interjú_1200_20230224_2

„Arra a hat napra mi is testvérekké váltunk”

Törökország történelmének legnagyobb földrengés okozta természeti katasztrófáját szenvedte el február 6. éjjelén. Magyarország az elsők között indított mentőcsapatokat – köztük egy ötfős katonaorvosi csoportot – a romba dőlt Antakya városába. Még a sokat próbált, missziós tapasztalatokkal rendelkező szakemberek számára is megdöbbentő a katasztrófa sújtotta területen töltött hat nap.

20221109_VIMIMED_konferencia (5)

Rendkívüli helyzet volt és lesz!

A Magyar Katonai- Katasztrófaorvostani Társaság november 9-én, szerdán tartotta idei, immár 24. tudományos konferenciáját Budapesten. A rendezvényen – igazodva az elmúlt pár esztendő globális jelentőségű eseményeihez – a rendkívüli helyzetekre történő felkészülés és azok lehetséges megelőzése került előtérbe. Mert rendkívüli helyzet volt és lesz! – ahogy az egyik előadás címe is jelezte.

_SNJ5435

Páratlan közös élmény

Mintegy 120 középiskolás fiatal kapott különleges lehetőséget a Magyar Honvédség Parancsnoksága és az MH Egészségügyi Központ jóvoltából június 14-én, kedden. A tanév végi osztálykirándulásnak is beillő szakmai, kulturális és tehetséggondozó program keretében a diákok előbb a Honvédkórház működésének rejtelmeibe nyerhettek betekintést, majd egy igazán rendhagyó tárlatvezetésen vehettek részt a Magyar Nemzeti Múzeumban.

KI_Spirit

A magyar katona-egészségügy elismert a NATO-ban

„A katona-egészségügyben dolgozó szakemberek munkájának elismeréseként alakulhatott meg éppen Budapesten a NATO Katona-egészségügyi Kiválósági Központ” - mondta dr. Kopcsó István vezérőrnagy, az MH Egészségügyi Központ parancsnoka a Spirit FM „Katonadolog” című műsor március 3-ai, csütörtöki adásában.

Interjú_2022_02_21

Wikonkál Norbert: a két oltás nem elegendő

„A két oltás nem elegendő, ezt ma már mindenki látja" – fogalmazott prof. dr. Wikonkál Norbert, a Honvédkórház főigazgatója január 21-én, pénteken az M1 Ma reggel című műsorában.

MegléczDr_2

Nélkülözhetetlen az oltóbuszok munkája

A védőoltás az egyetlen specifikus védekezés a fertőző megbetegedések ellen – mondta kérdésünkre dr. Meglécz Katalin orvos ezredes, az MH Egészségügyi Központ haderővédelmi és gyógyító főnöke, aki szakmai vezetőként vett részt a Magyar Honvédség mobil oltóállomásainak kialakításában.

ESZA